Hingamise peatumine/kadumine 09.06.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Eelmine aasta kogesin ärevushäireid, mis kestsid ligi 1a. Hetkel on taandunud. Kuid alles on jäänud sellest ajast selline veider tunne, et ca kord päevas või nädalas 3-5 korda kaob hingamine ära ~2 sekundiks. See tavaliselt tõstab omakorda veelgi ärevust. Süda ja kopsud on kontrollitud 2023. a detsembris (korras). Kas on seotud ikkagi ärevusega või oleks mõistlik pöörduda arsti poole? Tänud

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kehaline aktiivsus, (jalutamisest ...kerge treeninguni) tugevdab hingamisfunktsioone, kõrvaldab selle kaebuse.
Hingamine olgu vaba, sörkjooksu tehes saaks sõbraga kergelt juttu ajada.
Pranayama (hingamise) harjutusi mitte teha - oskamatus teeb olukorra raskemaks.
Vt ärevushäirete valdkonna soovitusi, leida endale sobilikud harjutused ja neid siis teha.
Päevik on heaks abiliseks.

Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet