sünnitusjärgne tüsistus 12.06.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,
sünnitusest möödas 7 nädalat. Veritsenud olen sisuliselt terve aeg vahelduva eduga. Pöördusin EMOsse kõhuvaluga, kus avastati, et emakas on “ilmselt” platsenta tükk jäänud. Sellest mõni pâev ennem oli öösel väiksem “verejooks”, kui tuli hetkeks verd nagu kraanist koos klompidega. Seda oli oodata eelnevast vastuvõtust selgunud ultrahelist. Nüüd kirjutati välja antibiootikum metronidazol 500 ja demoksütotsiin 5 päeva 3x päevas. Hetkel pole viimane rohi toiminud ja on vaid kerge määrimine. Kui tõenäoline on, et asi laheneb kirurgilise sekkumiseta? Kui kiirelt peaks toimima viimane rohi, mis peaks tekitama emaka kokkutõmbeid ja esile kutsuma selle emaka puhastuse?
Olen väsinud..

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 29-aastane

Tegemist on sünnitusjärgse lohhiavoolusega, mis enamasti kestab kaks kuud, vahel kauem. Unustasite kirjutada, kas toidate rinnaga ja mitu korda ööpäevas? Rinnaga toitmine tõstab oksütotsiini taset, mis aitab emakal kokku tõmbuda, ajalooliliselt päästis emad eluohtlikest verejooksudest, ning tekitab lähedussidet ema ja lapse vahel.
Perearstil on soovitav kontrollida kliinilise vere ja ferritiini analüüsid, et määrata verekaotuse hulka ning vajadusel ravida aneemiat. Kaasajal võib günekoloogias olukorda jälgida, kui ei ole kehatemperatuur püsivalt üle 38,5, pidevat eluohtlikku günekoloogilist verejooksu, apteegi käsimüügi valuvaigistitele mittealluvat alakõhuvalu. Kui sünnitusest möödas 8 nädalat ja ravimid tarvitatud, siis broneerige plaaniline aeg naistearsti vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7