Beebipilli ununemine 14.06.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, läksin täna kodust minema ja unustasin beebipillid kaasa võta ja täna koju ei jõua. Seega läheb kindlasti mööda 12 tundi võtmata pillist. Praegu on mul kolmanda nädala viies päev mis jääb siis võtmata. Ja järgmine nädal peaksid algama päevad ja peaksin võtma 4 nädala pille, mis ei kaitse rasestumise eest. Kuidas ma homme edasi käitun pillide võtmisega?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 16-aastane

Alatati nimetage kuu ja aasta, kui alustasite antibeebipillide tarvitamist. Milliseid antibeebipille tarvitate? Tähtsad on viimased toimeta päevad või pillivabad päevad.
Nüüd tarvitage koheselt antibeebipill, kui tekib võimalus. Järgmine võtke nn õigel ajal. Kui andmebaasis on retsepte, siis saate ju igalt poolt ühe karbi juurde osta. Pikem vahe võib tekitada määrimist, kuid rasedusvastane kaitse on olemas, kui olete tarvitanud rohkem kui paar kuud antibeebipille.
Üles märkige kas pillivabad või toimevabad päevad ja nimetage need igale arstile, kuhu pöördute.
Võimalik ka tasuline kaugnõustamine 25,87€, mis tuleb ette üle kanda Evita Grupp OÜ, siis saata minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, saan vajadusel vormistada antibeebipillide retsepti.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7