Ovulatsioon ja rasedus 03.07.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Sooviksin saada nõu seoses ovulatsiooni ja raseduse teemal. Oleme proovinud rasestuda juba üle poole aasta ning siiamaani ei ole rasedaks jäänud. Teinud ovulatsiooniteste, mis on olnud positiivsed. Seksuaalelu on regulaarne, vahekorras olnud nö viljakas aknas, enne ovulatsiooni ja ovulatsiooni ajal ning peale seda. Tsükkel on kõikunud, kui muidu oli 30 päeva, siis nüüd 25 päeva. Viimase tsükli puhul oli kummaline see, et kogu tsükkel kestis 24 päeva ning positiivne ovulatsiooni test oli kolm päeva enne päevade hakkamist. See tundub kummaline, kuna tavaliselt peaks ovulatsioon jääma tsükli keskele? Kas oskate öelda, mis võis põhjustada seda nii? Kas ajas võib tsükli pikkus muutuda? Kas soovitate jätkate ovulatsioonitestide tegemist?
Kontrollis käidud mõlemal poolel, kõik korras. Kas võib olla variant, et ei sobi üksteisega lapsi saama? Millisel hetkel tuleks hakata lisaks uurima, nii ühiselt kui eraldiseisvalt? Millised on Teie soovitused/ettepannekud?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Öeldakse nii et kui paar elab 1 aasta regulaarset suguelu keskmiselt 3 korda nädalas, siis peaks ikka aasta jooksul rasestuma. Ovulatsiooniteste ei soovitaks kogu aeg teha, kuna see tekitab ainult stressi. Hea, et olete algul teinud ja teada saanud , et teil ovulatsioon toimub, rohkem ei soovitaks. Hea ka, et mees uuritud. Ovulatsioon võib kõikuda ja ka tsüklipikkus võib olla väikeste kõikumistega(kuni 6-7 päeva on OK).Seega kui aasta jooksul olete elanud regulaarset suguelu ja ei mõtle iga kuu, et nüüd peate kindlasti rasedaks jääma ja pole tõesti rasedaks jäänud, alles siis tuleks alustada lisauuringutega. DRKadastik