Evra Plaaster ja rasedus 13.04.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Küsimus selles, et kui plaastri vaba nädal algas esmaspäeval ja päevad veel ei ole hakanud, kas laupäeval võime seksida ilma kondoomita? Kas plaastri mõju kestab nii pikalt et on ohutu olla seksuaalvahekorras ilma et peaks kartma rasedust?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 36-aastane

Jah, EVRA plaastri rasedusvastane mõju kestab ka 7-plaastrivabal päeval. EVRA skeem on 7+7+7, siis 7-plaastrivaba päeva. Märkige üles 7-plaastrivaba päeva ja nimetage need igale arstile, kuhu pöördute.
Kõikide kombineeritud rasedusvastaste vahenditega ei toimu ovulatsioone ja emaka limaskest muutub
üliõhukeseks. Isegi kui need lõpetada võtab ovulatsioonide taastumine ja limaskesta normaalseks muutumine aega mitmed kuud.
Alati võite tulla reaalsele vastuvõtule Piritale. Vajate teisest nõustamist.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7