Pillid ja rasedus ja sünnitus 11.08.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Kasutasin umbes 9 aastat Ammily beebipille. Pool aastat tagasi sain lapse ja hakkasin taas Ammily pille võtma. Peale seda tekkis mul meeletu ekseemi taoline asi kus mõlemad peopesad olid punne täiesti täis + jalalabad samamoodi ja sügelisid meeletult. Perearst soovitas pillid välja vahetada kuid mõtleson endapeas, et see läheb üle ja saab korda. Saigi korda sest see m66dus kuskil paari kuuga. Hetkel aga tunnen vahepeal alakõhus õrnemaid valusid ja voolus ja tugevam.. kas võib olla, et mu keha järsku lükkas need pillid ära ja nad ei toimi rasestumisvastaste vahenditena enam? ja mul toimub siiski hetkel ovulatsioon? Ehk oskate nõu anda siis tean kas peaksin tõesti teisi pille proovima..

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, rasestumisvastase efektiga on need pillid igal juhul. seni kuni te neid võtate. Allergia pole küll seotud nende pillidega , kuna te ju võtate neid edasi ja ekseemi probleem kadus. Ebamäärased valud ei saa olla tingitud pillidest. Ovulatsioon on teil osalikselt pärsitud, sellest ka rasestumisvastane efekt. Kui need pillid sobivad, sii pole põjhust neid vahetada.Dr Kadastik