Söögiisu pole ja toitun vähe 20.05.24 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere, olen 22 aastane tütarlaps, olen 164cm pikk ja kaalun 42kg, söögiisu on vahel väike, vahel suur, ise ka ei saa aru millal tahaks süüa. Kui tunnen et jaksan nüüd süüa, siis poole pealt nagu tekib ärevus, ei suuda neelata toitu alla. Tahaks ona söögiisu meelitada natuke.
Aitäh

Arst vastas:

Artur Minenko

dr Artur Minenko

Toitumisterapeut

Confido tervisekeskus

Tere! Kõigepealt tuleb korda saada uni. Magama minna tuleks enne 23.00. Seejärel tuleb korda saada toitumine. Teie jaoks on hea 3 põhirooga ja 1 vahepala (puuviljad või köögiviljad). Kõige suurem toidukord peaks olema lõunaajal, õhtusöök kõige kergem. Pange kirja, mida ja umbkaudu kui palju sööte, seejärel hinnake seda ise või näidake toitumisnõustajale. Võite ka mulle näidata, tagasiside on väga oluline. Kui järgite seda kõike, siis tekib harjumus, selleks kulub 3 kuud, organism kohaneb ning loodetavasti olete ka probleemist vaba. Mudugi on füüsiline koormus samuti oluline.