Veri kakas 02.07.24 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere

Laps 4 kuune , juba kaks kuud on märgata lapsel kakas verd. Võeti kaka proov ning näitas peitverd roojas ning samuti kalprotektiin üle normi (271,1) Tehtud oli ka veretest lehmapiima talumatusele ning see oli normivahemikus ( leapiima lgE <0,10 kU/L ja lgE 7,77 kV/L).
Lapsel tehtud oli ka kaks rotaviiruse vaktsiini ning veri hakkas tekkima roojas peale seda.
Palun kirjutage, kas see võib olla vaktsiinist? Kui jah kas siis peaks ikka tegema kolmanda vaktsiini? Kas see ei ole ohtlik sellisel juhul?

Juhul, kui se ei ole vaktsiinist siis mis võils olla vere põhjuseks?

Lapsel oli tehtud ka Kõhu- ja vaagnapiirkonna ultraheliuuring ning seal oli kõik korras.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan mõtlemapaneva kirja eest. Kahtlustan, et see on rotaviiruse vaktsiinist, väga harva võib selline kõrvaltoime tekkida, olen seda mõnel väikesel patsiendil kogenud. Kolmandat vaktsiini ei teeks. Eriravi ei vaja, dieet, vedelik, jälgimine. Kontroll 1 kuu pärast perearstil. Kui laps ei näi terve, puudub kaaluiive siis kiirem pöördumine.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi