Võimalik? 25.08.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

LP:Doktor.Minul"matab hinge" eriti ,kui närvi lähen .Perearst tegi vereanalüüsi ja ütles et kilpnääre on terve.KAS nii lihtne see ongi?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
"Matab hinge" ei ole küll kaebus, mida ma kilpnäärmehaigusega seostaksin. Selline kaebus paneb mõtlema pigem kopsuastma või südamepuudulikkuse peale. Kui kopsud ja süda terved, võib ka paanikahäire õhupuudust põhjustada.
See on tore, et perearst ka kilpnääret kontrollis ja kilpnäärme talitlus korras on. Igaks juhuks võiks ka kilpnäärme ultraheliuuringu teha. Kui kilpnääre on normisuurune, on igasugune kilpnäärmeprobleem vaevuste põhjusena välistatud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.