Dibeet 28.03.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, mul on probleem selline, et mul on kesmine veresuhkur üle 9. Samas pole mul ka peale seda ka nüüd menstruatsiooni olnud. Rase ma ka ei ole, olen teste teinud juba päris palju ja kõik negatiivsed.
Kas see võib tuleneda sellest, et veresuhkru keskmine on nii kõrge või peaks ikka günekoloogi juurde pöörduma? Kas see , et mul kesmine veresuhkur on üle 9 on väga hull ja võin sellise näiduga varsti ära surra?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kas olete päris "algaja", et selliseid küsimusi küsite? Keskmine veresuhkur 9 on piisavalt "halb", kuid ei põhjusta surma, vaid näitab, et veresuhkur on piisavalt kõrge, et kahjustada Teie silmi, neerusid ja närve. Menstruatsioonid tavaliselt Teie vanuses nii kergelt ei lakka, siin oleks tõepoolest vajalik günekoloogiga konsulteerida. Küll aga võib diabeedi halb kompensatsioon pärssida viljakust ja olla riskiteguriks loote väärarengute tekkel.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.