Kilpnäärme alatalitlus-ravi vajadus 10.08.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus seoses kilpnäärme alatalitluse raviga. Oleme elukaaslasega juba mõnda aega proovinud last saada, kuid ei ole õnnestunud. TSH näit viimati 5,17 mIU/l, perearsti sõnul võiks testi korrata poole aasta pärast ja siis alles vajadusel määrata asendusravi väikeses koguses. Küsimus, et kas võiks tegelikult alustada asendusraviga kohe või tõesti peaks veel ootama ja nii väike TSH tase rasestumist ei mõjuta?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kuna olete noor naine ja soovite rasestuda, alustaksin asendusravi L-türoksiiniga pigem kohe. Tegemist on kroonilise autoimmuunse türeoidiidiga (TPO IgG oluliselt normist kõrgem) ja sellest tingitud vähese hüpotüreoosiga (FT4 on korras, kuid pigem normi alumise piiri lähedal). Kui oleksite oma vanusest 30 aastat vanem, oleks käsitlus tõenäoliselt teistsugune.
L-türoksiini annus võiks olla 50 mcg päevas, kordusanalüüsi (TSH, FT4) võiks teha 2-3 kuu möödudes.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.