ülekeha higistamine 21.08.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
12a tagasi tegin läbi keemiaravi, luuüdi siirdamise, veregrupi vahetuse ja hormoonravi.
Peale seda on hakanud aktiivset elu segama ülekeha liighigistamine. Piisab 15-20 min. tegevusest kui peab juba kõik riided ringi vahetama.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan igaks juhuks üle kontrollida kilpnäärme talitluse - seda saab teha perearsti juures. Kui kilpnäärme hormoonide tase on normis, ei ole suurenenud higistamise põhjuseks endokriinhaigus. Keemiaravi järgse liighigistamise osas olen pessimist - suure tõenäosusega pole seda korrigeerida võimalik.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.