Karvakasv lapsel 19.10.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tütarlapse käsivartel ja säärtel on juba märgatavalt pikad, heledad karvad. Ka tema emal on samuti kogu elu olnud probleeme tugeva karvakasvuga (ka näos, kohati ka tumedad tugevad karvad). Kas võib olla tegu hormonaalse probleemiga, mida praegu annaks lapsel veel suunata ja ravida?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Oma igapäevases praktikas ma lastega ei tegele, kuid kaldun arvama, et kui tütarlaps muus osas normaalselt areneb, pole kirjeldatud karvakasv seotud hormoonidega. Siiski võib asja perearstiga arutada ja vajadusel ka lastearstiga konsulteerida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.