Sport, puusa- ja põlveliiges 30.06.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Otsustasin lõpuks kannatuse katkemisel pöörduda ka küsimusega siia.
Olen sportlane, sportlik taust ja koormus terve elu. Sõidan maanteeratast ning jooksen, jooksmise all pean silmas võimekust joosta alla 4:00 tempo ning rattaga treenides tuleb keskmine ilus 30-33kmh.
Kuu tagasi algas vasakus puusas terav valu. Ei reageerinud, sõitsin rohkem ratast(tuimestas ära). Võistlesin, sest teadsin, et ehk on pikemaks ajaks kohe lõpp lähedal.
Lõpuks harjusin, kuigi valu tuikas juba reieküljele(füsioterapeut sõnas ülekoormus, rectus femoris). Olgu, jätsin kahjuks jooksu ja hakkasin kõndima ja ratast sõitma. Endiselt rattasõit tuimestas mõnusalt ära ja süda oli selle alternatiiviga jälle õnnelik. Eile (29.06) tekkis rattaga viimastel kilomeetritel vasakusse põlve valu. Valu kaob, kui külmageel+olfen plaaster, aga mis on trepist alla liikudes ja õhus "ratta väntamist" tehes, on "klõksud" liigeses(?). Nii, et tunned ja kuuled ka. Kas helistada perearstile ja paluda edasi füsio asemel ortopeedi või kuidas toimetada? Sport ja võistlemine on mu elu suur osa millega tahan veel saavutada!

Heade soovidega

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Soovitan pöörduda ortopeedi poole ja teha vajalikud uuringud puusa-põlveliigeses.

Samas jääb pisut segaseks, kas olete saanud lihashooldust või mõnda muud pehmekoelist mõjutust (massaaž, elektriravi, nõelravi jne.) Üldiselt kui traumat ei ole olnud, siis lihtsalt asjad valutama ei hakka. Sellisel juhul võib olla tegemist treeningkoormuse häirega ja liiga vähene puhkus/ taastumisvahendid.

Priit Ailt