Spiraalmurd lapsel 11.09.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere.
Laps kukkus mänguväljakul ronides ripp-pulgal. Kukkus vasaku jala peale ja emos röntgen tuvastas luumurru. Spiraalmurd täpsemalt vasakul säärel. Nädala pärast uus röntgen. Hetkel jalg kipsis. Küsin kui hea on tulevikuprognoos? Kui kiirelt tegelikult see taastuda võib. Kips 4-6nädalat hetkeseisuha peal. Kas peale kipsi vajalik taastusravi? Laps tegelwb ka tantsimisega. Kui pikalt peale sellist murdu peaks ta tantsimisest pausi tegema?

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Tulevikuprognoos on lastel ikka hea, kuna paranevad ruttu. Taastusravi oleks soovituslik, et taastada liikumine ja lihasjõud. 3-5 kuu jooksul peale vigastust võiks laps jälle täiskoormusel treeninguid teha. Kõik on individuaalne ja oleneb paranemisest. Täpsemate soovituste ja juhiste jaoks soovitan ikka füsioterapeudi vastuvõtule minna ja/või konsulteerida raviarstiga.

Heade soovidega

Maris Perendi-Treier
Füsioterapeut