Punktsioon ja vahekorra vältimise ajaline piirang 28.05.24 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere

Oleme tegemas IVF ravikuuri (teist korda).

Eelmine kord öeldi, et vahekorda võiks vältida 2-5 päeva enne punktsiooni ning spermavedelik tuua samal ajal kui punktsioonile minna.

Seekord meil ununes see ära. Infosedelil kirjas, et vältida vahekorda 3 päeva enne punktsiooni. Punktsiooni aeg määratud 29.05, ning eelmine vahekord oli 21.05. Esimese asjana uurides hommikul internetis, tuli välja, et 8 päeva vahe on liiga pikk.
Ilma vahekorda omamata mees tegi vaja minevad toimingud ära, et värskendada enda nö spermat kehas.

Kuid nüüd jäi hinge kripeldama, kui 29.05 hommikul on punktsioon ja 29.05 hommikul peab mees spermavedeliku viima. Ehk siis, viljastamiseks mõeldud sperma on välja lastud kõigest 24 tundi peale eelmist sperma väljalaskmist. Kas ja kuidas mõjutab see lühike vahe munarakkude vlijastumist?

Kas sellisel juhul, kui seemnerakke ei ole piisavalt, külmutatakse lihtsalt saadud viljastamata munarakud?

Kas võib olla oht, et ei saa viljastatud, kuna kõgiest 24 tundi viimasest seemnepurskest on möödas?

Kas oleks pidanud vältima mehe sperma väljutamist 24 tundi enne punktsiooni või pigem oli õige tegevus?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
arvan, et pole vaja muretseda. IVF jaoks vajalik seemnerakkude arv saadakse ka pärast 1-päevast pausi.
Terv,
AE