Kehvveresus. 31.03.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere. Olen 28 aastane noormees.Tegelesin neli kuud tagasi kõvasti paastumisega. Asi lõppes minu oletuse järgi külmetusest tingitud südame lihase
põletikuga.Paastusin liigese põletiku raviks,mis ma väikestest jalanõudest varvastesse sain.
Asi oli koguni nii hull ,et pöiad olid kõvasti turses ja seda mitte liigesepõletiku pärast.Nädal pärast suuremaid valusi
rinnus tehti vere analüüs ja ekg. Ekg.oli selleks ajaks stabiliseerunud ,aga vere analüüs näitas kehvveresust.Hemoglobiin 12,3 ja vere sete 34.
Nüüd,kolm kuud hiljem hemoglobiin 10,7 ja sete 88.
Küsimus,kui tugev või nõrk oli mu kehvveresus ja kas see üksi võis jalad
turse ning südame valutama panna, või ei. Kas praegused näitajad on täiesti
korras?

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere,
Hemoglobiini väärtused 12,3 ja 10,7 on mõlemad meesterahva kohta madalad. Ja kui arvestada seda, et kolme kuuga on hemoglobiini tase langenud ja sete tõusnud, peaksite kindlasti pöörduma erialaarsti poole. Kuna, nagu ma aru saan, hakkasid Teie probleemid liigestest, siis võiks selleks olla reumatoloog. Madala hemoglobiini põhjuseid võiks tuvastada ka hematoloog.
Viimasele küsimusele saan vastata nii, et viimased näitajad on halvemad kui eelmised.
Soovin edu ja kindlasti pöörduge uuesti arstide poole!
Jüri Laasik