Vereanalüüsid ja uriiniproov 01.02.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,
Seoses kõrge vererõhuga määras perearst mulle analüüsid, aga kuna veel arstile aega on ja ma ei oska vastuseid lugeda.Vererõhu ravi pole mulle veel määratud, kuna alles kodus mõõtmisel kõigub see 150/95 kanti vahel ärevana ka kõrgem.
Palun vaadake mu näidud üle.
Glükoos paastuseerumis/plastmas 5,6mmol/l 4,1-6,1
Kolesterool 4,0 mmol/l 5,0
HDL 2,0 mmol/l 1,0
LDL 1,4 mmol/l 3,0
Triglütseriidid 0,80 mmol/l 1,7
Naatrium 139 mmol/l 135-145
Kaalium 3,9 mmol/l 3,5-5,0
Uriin keskjoa glükoos normi piires 2,0
Uriin keskjoa ketokehad negatiivne 0,5
Uriin keskjoa erütrotsüüdid negatiivne 5
Uriini keskjoa leukotsüüdid negatiivne 10
Uriin keskjoa billirubiin negatiivne 17
Uriin keskjoa urobilinogeen normi piires 17

Veri HbA1c (IFCC) 34,2 mmol/mol 20,0-42,0
HbA1c 5,3 % 4,0-6,0
Uriin keskjoa albumiin uriinis 142 mg/l
krestiniin uriinis 17,2 mmol/l 2,5-19,0

Uriini ribaanalüüs
Erikaal 1,031 1,010-1,030
ph 6,0 5,7-7,0
valk 0,3 g/l 0,25
nitrit negatiivne

Analüüsid teostatud synlab laboris.
Tänud!

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Uuringutulemused on üldiselt korras.

Ainus näitaja, mis jälgimist vajaks on valk uriinis 0,3 g/l. See on väike kogus, kuid kui teil noore inimesena on probleeme vererõhuga, siis tuleks nüüd ja edaspidi jälgida ka uriinianalüüsi just valgu eritumise suhtes. Sellest võib oleneda sobiva ravimi valik.

Kuna tegemist on ühekordse juhusliku leiuga, võiks uriini analüüsi esialgu korrata, et välistada juhuslik leid. Oluline on valgu eritus siis, kui see on tuvastatav ka järgmisel ja ülejärgmisel korral.

Lugupidamisega
Marge Kütt