Tere 30.09.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Ma ei saa aru oma lapse vaereanalüüsidest milleks on tal mõni asi nii kõrge,ja kas pean muretsema

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Ei peaks. Veidi kõrgemad väärtused on ka siis, kui laps on eelnevalt vähe vett joonud või palju higistanud, siis on veri kontsentreeritum.
Näitajad on kõik minimaalselt üle referentsväärtuste, seega pole patoloogia tõenäoline.
Kindluse mõttes võite näiteks vereproovi korrata ja laps ei pea olema söömata-joomata, lihtsalt viimasest einest võiks olla möödunud ca 2 tundi.

Lugupidamisega
Marge Kütt