HBs Ab QN näitaja veres 04.07.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin vereanalüüse tegemas ja tehti ka selline test nagu HBs Ab QN.
Tulemus oli 102 U/L. Loen terviseportaalist, et Normivahemik on: <0 U/L.

Jääb natuke arusaamatuks, et kas see näitaja peaks siis olema alla nulli või üle nulli? Mida see HBs Ab QN üldse näitab ja kas tulemus 102 U/L on normaalne?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Asi algab sellest, et vereanalüüsi tegemiseks peaks olema põhjus ehk kliiniline küsimus. Kui teil tehti hepatiitide markereid, siis peaks selleks ka põhjus olema.

Kuid hea uudis on see, et isoleeritult positiivne HBs Ab ei näita läbipõetud B-hepatiiti, vaid on seotud hepatiit B vastase vaktsineerimisega. Seega kui olete ennast kunagi B-hepatiidi vastu vaktsineerinud, siis on kõik korras ja teil on olemas immunoloogiline kaitse hepatiit B viiruse vastu.

Lugupidamisega
Marge Kütt