Varicella zoster viirus 29.09.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere

Palun Teie arvamust, kas all esitatud näite võib lugeda normaalseks ja kordusanalüüsid teatud aja möödudes pole vajalikud?

VZV IgG indeks – 1,13 (Normivahemik: 1500,0 IU/L (Normivahemik: <=100 IU/L)
VZV IgG QN liikvoris – Üle normi 23,4 kU/L (Normivahemik: <=10 kU/L)

Albumiin (kõrgtundlik) – 44,2 g/L (Normivahemik: 35-52 g/L)
Albumiin liikvoris – Alla normi 77 mg/L (Normivahemik: 110-350 mg/L)

IgG – 10,1 g/L (Normivahemik: 7,0-16,0 g/L)
IgG liikvoris – Alla normi 7,4 mg/L (Normivahemik: 10-30 mg/L)

Kas kardiolipiinivastaste IgM antikehade esinemist peaks ignoreerima, sest ACLA IgG QN jäi mõlemal korral normivahemikku?

ACLA IgM QN – Üle normi 28 kU/L (Normivahemik: <=10 kU/L)

14 nädala möödudes:

ACLA IgM QN – Üle normi 63,7 U/ml (Normivahemik: <20 U/ml)
Beeta-2-GP1 IgG QN – 3,6 U/ml (Normivahemik: <20 U/ml)
Beeta-2-GP1 IgM QN – Üle normi 48,2 U/ml (Normivahemik: <20 U/ml)
Luupusantikoagulandid (sõeluuring) – Negatiivne

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Alustaksin kardiolipiinidest - kui saan õigesti aru ja ACLA IgM on olnud positiivne kahel korral 14-nädalase intervalliga, siis tuleb tulemust hinnata patoloogiliseks. Interpretatsioon sõltub ka sellest, kas teil on esinenud tromboose. Ehk laboriuuring on tähenduslik ainult siis, kui selle määramiseks oli olemas kliiniline näidustus.

VZV IgG tuleks teha ka seerumis. Kui seal on VZV IgG positiivne, siis võib see olla seotud tuulerõugete vastase vaktsiini või läbipõetud infektsiooniga. VZV IgG leid liikvoris - selle interpretatsioon sõltub sellest, millised olid teil avaldunud neuroloogilised sümptomid ja mida teil diagnoositi. Võib olla jääkleid läbipõetud haigusest, sellisel juhul teda ravida pole vaja.

IgG antikehad jäävad organismi sageli erinevate nakkuste põdemise järgselt või tekitatakse vaktsineerimise teel. Need ei vaja ravi, teatud juhtudel jäävad nad püsima kogu eluks. Nende kliiniline tähendus ei ole alati ühte moodi interpreteeritav, sõltub sellest konkreetsest patsiendist ja tema poolt põetud haigustest, samuti haiguse kliinilisest pildist. Üsna sageli ei ole IgG antikehad hetkel olevate kaebustega üldse seotud ja võivad põhjustada diagnoosimisel segadust.

Lugupidamisega
Marge Kütt