1,9 magamishäired 20.03.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tüdruk on 1,9aastat vana. Magamisprobleemid hakkasid kusagil 4-kuuselt hammastega. Rinda sai 1,7 aastani ja öösel oli iga tunni tagant üleval tissi otsas. Arst pidaski seda häiritud une põhjuseks. Lõps sai võõrutatud ja hakkas mitu tundi järjest magama, mõni öö isegi pikalt ja oma voodis. Nüüd mõni nädal tagasi on öised korraks tassist joomised asendunud pooletunniste röökimistega. Hakkab järsku nutma, puudutada teda ei tohi. Ajab ennast voodist välja ja käsib kööki minna. Ise nutab, pisarad jooksevad. Köögis tuleb teha teatud toimingud: tuled põlema panna, vahel külmkapi ees seista, teed talle teha, istuda nurgas taburetipeal temaga jne jne. Ise ta nö näitab kõik ette mida teha ja midagi valesti või täitmata ei tohi jätta, sest siis valdab hüsteerika. Järsku rahuneb mingi toimingu peale ja lubab end magamistuppa tagasi viia ning jääb kohe magama. Õhtune magamaminek on öösel kell üks ja kui isegi varem jääb, magab natuke ja ärkab üles ja nii üheni välja. Kas pean talle unekooli tegema?! Ja mis on selliste öiste "uneskäimiste" põhjuseks ?! Iseloomult on ta muidugi kange ja leppimatu ja päevasel ajal võrdub minu jaoks selline asi jonnimisega, mida ma ignoreerin ja ta rahuneb ruttu, leiab tegevust. Öösel aga näib, nagu oleks ta ise kusagil samal ajal "ära". Mis toimub?! tänud ette.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan kindlasti pöörduda lasteneuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt