Klamüüdia? 24.06.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist,

selline mure et peenise otsast tuleb väga harva (olen täheldanud seda ca kord kuus) mõni tilk mingit läbipaistvat venivat eritist. Märtsis sain klamüüdia ravi (kirjutati välja 6 Sumamed tabletti). Valu ei ole. Kas tegu võib olla vel mingi haigusega?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Võimalik, et tegu on tõesti mingi senimaale püsiva (või ka uue) suguhaigusega. Kindlasti peaks tegema PCR tehnikaga, mis on tavatestidest tundlikum, uued suguhaiguste testid. Teiseks variandiks on sugutrakti kaitsenäärmete jätkuv ärritusseisund, mis tekib umbes 10% suguhaiguste tõttu ravitud meestest ja taandub tavaliselt mõne kuu jooksul. Kolmanda variandina tuleb kõne alla alaägedalt kulgev eesnäärme põletik, mis algfaasis võib samamoodi väljenduda.
Edu soovides
Margus Punab