Prostatiit? leevendused? 26.02.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 25-aastane seksuaalselt inaktiivne mees. Tundub et mul on prostatiit või mingi sarnaste sümptomitega probleem. Vähemärgataval ja mitte eriti häirival kujul sümptomid mida nüüd seostaksin prostatiidiga tekkisid ehk ~5-6 kuud tagasi. Samas näiteks kusemise alustamine pole mul vist kunagi suisa momentaalselt toimunud. Nüüdseks on olukord muutunud üpris häirivaks -- vasakul häbemepiirkonnas enamuse ajast umbmäärane pakitsus, vasempoolne muna paar nädalat tagasi tundus olevat nö "paistes" (praegu parem, ent käies, küljel lebades või jalga üle põlve tõstes tuletab end liiga palju meelde). Pärast kusemist aeg-ajalt riista otsas tunda kipitust. Tunne et kusele peaks minema on samuti sagenenud, normaalse vedelikutarbimise juures nire vägagi nõrk, kusemise alustamine võtab aega, viimane tilk tuleb varem või hiljem püksi või eesnahka niisutama kuni järgmise kusemiskorrani.

Kroonilise prostatiidi sümptomindeks test kliinik.ee-s andis hetkel järgmise tulemuse:
Valu punktisumma on: 11
Kusemishäirete punktisumma on: 7
Elukvaliteedi punktisumma on: 12

Kogu see asi on minu jaoks üpris kurnavaks muutunud, viimase nädalavahetuse ja vabariigi aastapäeva veetsin enamuses teki all. Kas minu kirjeldatud sümptomid vastavad veel mõnele levinud haigusele peale prostatiidi? Kuidas oma vaevusi androloogi vastuvõttu oodates leevendada?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kaebused on tõesti üsna tüüpilised.
Leevenduseks saate kasutada näiteks ibuprofeeni tablette 2 korda päevas peale sööki kuni 10 päevase kuurina. Võite teha sooje istevanne või kasutada alakehale sooja kotti.
Kõige targem oleks siiski kiiresti arsti vastuvõtule jõuda, sest ka uuringud võtavan mingi aja.
Edu soovides
Margus Punab