Herpes? 15.10.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
peenisele ilmus väike punn, mis väga kergelt katki läks (üsna pindmised punnid) ja sügeles, kui seda puudutasin, aga mitte kogu aeg. järgneva nädala jooksul ilmus veel kokku 4-5 sellist. pöördusin meestearsti juurde, kes diagnoosis juba enne reaalset pealevaatamist genitaalherpese. sain raviks 7 päeva Valtrex'i 1000mg 2 x päevas, kuna olen üle 100kg mees. Järgmise nädalaga 6-7 punnist 5-6 kadusid ja sügelus ka, kuid peenisel tekkis hoopis valulikkus, mis kiirgus peenisepea poole. haavandeid ei ole, katkiläinud punni asemele jääb väike arm, millel koorik.
ravi lõpust on tänaseks möödas 2-3 nädalat ja peenisel on taas 3 täpselt samasugust imepisikest punni, mis aga ei sügele, tunnen pigem vahel valulikkust või ebameeldivat tunnet. Mida teie arvate, kas tegemist on ikka herpesega või võib selliseid sümptome ka miski muu anda? kas bakteriaalse probleemi puhul Valtrex vähendab nähtusid? kas peaksin laskma mingeid vereproove teha? partner on mul pikemalt olnud sama inimene ja temal ega minu varasematel partneritel ei ole selliseid sümptome olnud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eks probeemid korjatakse ikka mitmekaupa üles. Kirjeldus kipub küll herpesele viitama. Samas praegused nähud näitavad, et tegemist veidi laiema sugutrakti põletikuga. Soovitan teostada uuringud eesnäärme põletiku ja ka eesnaha põletiku suhtes. Tegemist ei pea olema kuskilt väljast tulnud probleemiga vaid enamasti on lähtekohaks partneri sugutrakti mikroobikoosluse häirumine. Vereproovid teid siin ei aita.
Ülekaal soodustab kirjeldatud probleemide teket.
Edu soovides
Margus Punab