Erektsioonihäire? 03.01.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Oleme naisega mõlemaid rahuldavat seksuaalelu elanud üle 20 aasta. See toimus iga kord peaaegu sama stsenaariumi järele ja toimis viimase ajani hästi. Suguühte lõpus on naine peal, kuna teist moodi ta orgasmi ei saa. Kuna kasutame raseduse vältimiseks katkestatud suguühet, siis peale naise orgasmi tõmban peenise välja ja saan seejärel end käega aidates ka ise orgasmi. Viimastel kuudel on aga suguühe tihti ebaõnnestunud, kuna ei suuda orgasmi tagasi hoida, seda mõttejõul tehes hoopis suguti lõtvub. Viimase kahe nädala jooksul ei ole suutnud teda orgasmini viiagi, pinged kogunevad ja seda raskem on suguühte lõppfaasi läbi viia. Läbisin hiljuti ka vere-uriini uuringud ja sonograafia, ainus faktor, mis leiti on veresuhkur 6,2, aga see on nii juba viimased 5 aastat ja pole kasvanud. Mida peaksin katsetama? Viagrat? Proovisin ka preservatiivi, et seemnepurske tagasihoidmine ei tekitaks lisapingeid, aga see on harjumatu ja ei tunne peenist naise sees siis nagu üldse.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Katkestatud suguühe pole just parim viis rasedusest hoidumiseks. Väga paljudel paaridel tekivad selle mõjul varem või hiljem seksuaalhäired. Vanusega toimuvad sugutis samuti oma muutused ja tahes või tahtmata peab oma keha muutustega ajas adapteeruma. Minu soe soovitus oleks leida sobiv alternatiivne rasesusest hoidumise meetod, mis annaks tagasi seksuaalelu spontaansuse ja mänguruumi oma seksi kohandamiseks. Meestele sobivatest meetoditest soovitaks teie vanuses vasektoomiat.