trihhomonoos 11.10.03 / Meestearst
Külastaja küsib:
Kas esineb kroonilist trihhomonoosi, et igal sügisel ja kevadel lööb välja, kuigi on eelmisel korral korralikult välja ravitud ja ei ole mujalt seda saanud. Kas on võimalik, et trihhomonoos läheb ise mingi aja, näiteks nelja- viie päeva pärast üle? Diagnoositud juba kolmel korral ja erinevate arstide poolt trihhomonoos, mille sümptomiks on mehel suguelunditele tekkivad pisikesed täpikesed. Voolust, ega valu kuseteedes ei ole. Kas on võimalik, et tegu ei ole trihhomonoosiga?
Arst vastas:
dr Margus Punab
Meestearst
Meestekliinik Tartus ja Tallinnas
Suguelunditele tekkivad täpid ei ole trihhomonoosile iseloomulikud. Enamikel juhtudel tekib siiski eritus kusitist ja kroonilistel juhtudel võib olla lihtsalt punetus kusiti ümber ja ajuti vähene ebamugavus kusitis.
Trihhomoosi, eriti selle krooniliste vormide diagnostika on väga raske. Senimaale on valdavalt kasutatud nö. subjektiivseid meetodeid, kus hinnang põhineb värvitud uuringumaterjali mikroskoobiuuringul. Meetodi veaks on väga kõrge valepositiivsete ja ka valenegatiivsete uuringutulemuste arv.
Probleemi lahendamiseks soovitan teha trihhomoonase uuring märksa täpsemal PCR meetodil. Samuti peaks välistama teised leebemad suguhaigused ja ka võimaliku eesnäärme põletiku.
Edu soovides
Margus Punab
Nõuanded teemal: Meestearst
Trihhomonoos
Tere
Küsimus: Miks see trihhomonoos üldse tekib? Ütleme, et mees annab naisele edasi selle haiguse. Aga kuidas mehele see haigus üldse tekib, kui mõlemad partnerid ei ole 5 aasta jooksul mitte ...
Vastas dr Margus Punab
Trihhomonoos on Eestis õige harvaks haiguseks muutunud. Seetõttu alustaksin küsimusest, millise meetodiga see diagnoos püstitatud on. Kui lihtsa preparaadi alusel, siis on võimalus valepositiivseks vastuseks ...
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi