Spermorgamm 16.12.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Olin 8 nädalat rase kui juhtus iseeneslik abort (diagnoos:raseduse spontaane katkemine). Peale seda tegin kõik analüüsid ära. Naistearst ütles, et kõik analüüsid on normis. Mees tegi spermogrammi ja tulemused on järgmised:
Spermatosoidide koguarv:44 milj.
Spermatosoidide arv:11.00 milj/ml
Spermatasoidide liikuvus 48%
Morfoloogia:
norm. 2%
pea defekt:66%
keskosa defekt:42%
Sabadefekt:122%
Arenguvead 4%
TZI indeks: 2,4
Funktsionaalne test 12%

Kas selliste näitajatega on normaalne rasedus võimalik?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

No kui te rase olite, siis ju ikka on. Kahjuks ei täpsustanud te laborit, kus analüüsid tehtud. Tundub, et seal ollakse pisut üliaktiivsed - olen küll 20 aastat töötanud, aga 122% sabadefekte pole näinud. Ma soovitaksin alustada oma probleemi käsitlust lastetusega süvitsi tegeleva meestearsti juures ja läbide korrektne uuringute kompleks. Üksik sperma analüüs on vaid umbes 30% vajalikust infost. Põletiku komponent spermas pole ka kahjuks lisatud.