Lapse nokuga probleem. 31.05.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Minu peagi 2seks saaval pojal on pikemat aega nokuga mingi teema. Nimelt teda midagi väga häirib seal. Pidevalt ta venitab ja kisub seda, tahab ka minu kätt sinna toppida, jonnib jne. Noku häirib ka öösel, ärkab vahepeal üles, hakkab jonnima ja kiskuma seda. Tihti tõmbab mähkmest välja ja pissib pärast voodisse. Ei ole vahet, kas on kõva või mitte, midagi häirib.
Perearstile kurtsin, tema saatsis laste kirurgi juurde. Seal vaadati noku üle, öeldi et kõik korras, ots on natuke punane, aga see arvatavasti sellest venitamisest ja kiskumisest, et ma ei laseks tal seda teha ja juhiksin tähelepanu kõrvale. Olen nüüd nädala keelanud nokut kiskuda ja üritanud seda takistada, kuid probleem on püsiv.
Endal on viimasel ajal tihti tupeseenega probleeme olnud. Kas ei või olla, et näiteks vannis, nahk-naha kontaktis olles, et olen nakatanud sellega oma last? Või mis probleem võib teda veel vaevata ja mida tegema peaksin?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Üks variant on võtta teine arvamus teiselt lasteuroloogilt. Lisahinnangu saab anda ka kogenud meestearst. Suure tõenäosusega on tegu siiski miskit sorti põletikulise ärritusega. Ilma läbivaatuseta siiski kahjuks ravisoovitusi anda ei saa.