Kas tegu võib olla umbunud rasunäärmetega ja mis ette võtta. Naine ei julge vahekorraski olla minuga enam ja ennast häirivad ka 08.07.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kui tegu umbunud rasunäärmetega siis mis selle ravi oleks ja ega see ohtlik ei ole sugutile. Ma öösel unes näpin neid ka ja vist pigistan siis vahest järgmine päev punane ja valus antud koht ,et sooviks nendest täielikult vabaneda .Olnud juba pikka aega lootuses ,et kaovad ise kuid nüüd juba kahtlen nende kadumises

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Pildi alusel on tegemist munandikotinaha rasutsüstidega. Kui need on väikesed ja puuduvad vaevused, siis ravi ei ole alati vajalik. Teie olukorras, kui esinevad vaevused ning tsüstid ei taha ise paraneda, siis on vajalik ravi. Võimalusi on mitu- nõelaga tühjendamine ja sidekoestava aine süstimine või nahalõige, tsüstikesta avastamine ja eemaldamine, muidugi tuimestusega. Tsüstilõikusi teevad osa perearste, kirurgid, uroloogid ja androloogid. Soovitan oma perearstiga nõu pidada, kindlasti leiate parima lahenduse.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi