Sünnimärk? 05.12.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul selline mure,et pigistasin kusagil 2-3 nädalat tagasi otsaesist.
Järsku vaatasin et mingi ilmelik kühm hakkab selle pigistatud kohale kasvama...läksin arstile ja ta väitis,et see on soolatüügas ja käskis osta mul sellele soolatüüka rohu mis käib kätele ja jalgadele.
Mina siis ostsin ja panin seda sinna peale(otsaette)...loomulikult kõrvets see selle ära ja nüüd on tekkinud sinna kaks korda suurem punn ..ma ei saa aru kas see on sünnimärk või mis ta siis lõpuks on.
Nädalaga siis kasvanud topelt selline mis ennem oli.
Usun.et see kõrgus on hetkel 0,4 .
Püüan teile saata pilte,et kas oskate midagi asjast arvata.
Igaljuhul see aegajalt kiheleb ja sügeleb,ümbert see nahk.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Soolatüügas on HPV viiruse poolt põhjustatud nahamoodustis. Vistriku pigistamisel võib viirus kergemini nahka pääseda ja nakkust põhjustada.
Ma täpselt ei tea, missugust geeli Te kasutasite, aga enamik soolatüügastele mõeldud ravimeid on söövitava toimega ja võivad põhjustada nahaärritust.
Kui moodustis on hakanud kiiresti suurenema, siis soovitan uuesti arsti juure näitama minna. Soolatüüka raviks on ka teisi ravimeetodeid, nt. külmutamine. Igaks juhuks tuleks vaadata moodustis ka uuesti dermatoskoobiga üle, et kontrollida, kas tegemist on soolatüükaga või hoopis mõne muu moodustisega. Foto järgi seda väga täpselt tuvastada ei saa.
Lugupidamisega,
Kristi Abram