klamüüdia? 12.06.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

olen 23 aastane neiu. käisin aasta alguses naistearstil ja mul ei avastatud peale sooriseene midagi. sain sellele ravi. nüüd hiljuti tuli ilmsiks et mul on klamüdioos. läksin arstile ja ütlesin et mu partneril leiti see. mulle kirjutati kohe välja tabletid. kümne päevane ravikuur. olen klamüüdia kohta lugenud ja tekkis küsimus kas klamüüdia nakkuse puhul on iseloomulik ka haavandid? minuteada ei ole, haavandid süüfilise puhul on.
kas peaksin oma arstile ütlema ja peale käima et teeks mulle kõik suguhaiguse testid? on see tasuline?
väga murelik neiu

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Soovitan Teil naha-ja suguhaiguste arstile tulla, seal tehakse Teile ilma pealekäimisetagi kõik vajalikud analüüsid.