ovulatsioon? 02.03.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Soov rasestuda üle aasta, vanus 27, tsükkel 28 päeva. Tegin eelmine kuu ovulatsioonitesti, alustades 11 päevast . Esimesel 4 päeval näitas test negatiivset tulemus, 5 (tsükli 15 päeval) päeval positiivset. Selle järgi oleks pidanud ovulatsioon toimuma u. 17 päeval. Antud tsükkel osutus 27 päevaseks. Kas nii lühikest aega enne menstruatsiooni on võimalik, et oli ovulatsioon või mitte? Olen varem mõõtnud ka basaaltemperatuuri ja tõus ongi u.17 -l päeval. Olen mitu kuud tarvitanud Tuphastoni 14-25 päevani. Järsku mõjutab see hoopiski mul menstruatsiooni algust st. et normaalselt tahaks mul päevad hakata mitmeid päevi hiljem. Ma loodan, et saite mu keerulisest jutust aru. Tänan, et leiate aega mu küsimusele vastata. Murelik...

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tundub,et Teie m.tsükli teine faas on lühikene,mistõttu ei ole ka lootemunal võimalik korralikult pesastuda.Mina soovitaksin ovulatsiooni stimulaatorit Serophenet m.tsükli 3-7 päevani,sellega saaks ovulatsiooni ettepoole tuua ja m.tsükli teist faasi pikendada.Konsulteerige selles suhtes oma günekoloogiga.Edu soovides,Maie Väli