palun aidake 02.12.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervist,

Sooviks teie juurde konsultatsioonile, aga tundub, et teil on veebruari lõpuni kõik ajad kinni.
Mul on mure, millele otsin lahendust, hing nii valutab.
Paar nädalat tagasi tehti mulle puhastus- olin enda teada juba rase olnud 8-9 nädalat, arst aga tuvastas raseduse peetuse (6 näd. 2 päeva). Mul ei olnud mingeid komplikatsioone, ei kõhuvalusid, ei mingit voolust. Kõik analüüsid olid ka korras.
Täna arsti juures kontrollis käies ütles arst, et ta kahtlustab mingit põletikku. Võttis paar proovi ja kõik. Mind valdab paanika, vastused saan teada alles paari nädala pärast.
Olen kuulnud teist nii palju head. Ma sooviks parimat nõuannet ja ravi. Ehk oskate mulle kuidagi nõu anda või mõnd muud arsti soovitada?!
Mina ja mu kaaslane soovime last nii väga.

Teid ette tänades,

Kelly

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere, Kelly!
Kuna peale abrasiooni ei ole olnud kõhuvalu , palavikku ja rohket voolust, pole põhjust muretseda. Sellisel juhul pole tegemist abrasioonijärgse põletiku tüsistusega ja antibiootikumidega ravi pole vajalik. Uut rasedust ei soovita siiski planeerida enne 4-6 kuu möödumist.
Alati võite minu vastuvõtule pöörduda, "Medicoveris" saab vastuvõtule 1 nädala jooksul.
K.Seemen