hügieen? 02.10.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Probleem ei ole seotud haigestumisega.
Nimelt väidab minu elukaaslane, et peale vahekorda peab naine tupe seest ära pesema/loputama. Kuidas ma sellisesse nõudmisesse suhtuma peaksin?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Tuppe seest ei tohi pesta. Sellega te rikute oma tupe mikrofloorat ja sellest tulenevalt tekivad probleemid. Kui mikrofloora muutub, siis tekib kalduvus tupepõletike tekkele nagu tupeseen jne. Dr kadastik