Rasevõi mitte 13.03.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Veebruaris haigestusin covidisse mille ajal olid päevad. 10.02 hakkasid päevad( kestavad tavaliselt 6-7 päeva). Nüüd 01.03 olin kaitsmata vahekorras ning siiani ei ole päevad hakanud. Eile hommikul tegin testi, mis näitas negatiivset. Kui suur ontõenäosus, et võin olla rase kuigi test oli negatiivne? Samas alles 02.03.22 naasesin reisilt tagasi. Selg annab juva nädal tunda nagu hakkaksid päevad aga ei ole siiani alanud, rinnad on hästi veidi tundlikuks läinud. Paar päeva on juba tupe peal olnud naga all suur punn,misnüüd hakkab ära kaduma-alguses oli punn ikka väga suur ja valus.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 29-aastane

Kui rasedustest hommikusest uriinist on negatiivne, siis hetkel suure tõenäosusega rasedust kahtlustada ei saa. Esimene raseduse tunnus on menstruatsiooni peetumine ehk hilinemine. Kindlalt saab seda lugeda alates 36. menstruaaltsükli päevast, siis tuleks teha rasedustest hommikusest uriinist.
Nüüd aitab vaid aeg: korrake rasedusteste üks kord nädalas hommikusest uriinist seni, kuni oodatav menstruatsioon on alanud või muutub rasedustest positiivseks. Kirjutage üles viimase antibeebipilli tarvitamise kuupäev, seejärel on rasedusvastane kindlus veel 7 päeva. Tavapärase menstruaaltsükli taastumine võtab aega. Alati võite tulla reaalsele vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7