Düsplasia 29.03.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, palun selgitage täpsemalt, kas mul on kerge või mõõdukas düsplasia ja kas peaksin pigem konisatsiooni tegema või mitte? Arst küsib seda minult, kuid mina kindlasti ei tea.

Kirjeldus: Kolposkoopia näidustus: PAP ASC US;

PAP - 31.01.2022 ASC US;
05.04.2019 ASC US;
HPV - 28.01.2022 negatiivne.

1. Kolposkoopia adekvaatsus
1.1. Adekvaatne
2. Transformatsioonitsooni tüüp
2.1. Tüüp 1
3. Kolposkoopilise leiu olemus
3.1. Normaalne leid
3.1.1.Küps lameepiteel
3.1.4.Metaplastiline lameepiteel
3.1.6.Avatud näärmed
3.2. Patoloogiline leid
3.2.1.Lokalisatsioon
3.2.1.1. TZ sees: III ja IV kvadrandis nõrk atseetopos. reaktisoon, kiiresti taandub,
ilmselt metaplaasia. II-s kvadrandis avatud näärmeid. Kell 7 1mm suurune lesioon,
kus reaktsioon püsib pikemalt ja värvub kollasena - sealt biopsia.
3.2.2.Suurus
3.2.2.3. III kvadrant
3.2.2.4. IV kvadrant
3.2.3.Swede kolposkoopia indeks
3.2.4.Raskusaste
3.2.4.1. I aste – kerge astme muutus
3.2.5.Invasiooni kahtlus
3.2.5.2. Ei
3.4. Histoloogiline uuring
3.4.5.IV kvadrant
3.4.5.1. Kell 7

DGN: CIN I?

Järeldus: HIST: Emakakaela mõõdukas intraepiteliaalne neoplaasia (CIN2)
PLAAN: näidustatud konisatsioon

Kirjeldus:
ARHIIVI NR : 1965 - 22

Lisavärving : p16

Histoloogiline materjal võetud : 22.03.2022
Histoloogiline materjal saabus : 22.03.2022

MORFOLOOGIA

Adekvaatsus : adekvaatne

Tugev krooniline põletikuline infiltraat stroomas.
Paks lameepiteeli plast pinnal.
Mõõdukas koilotsütoos pinnal.
Düsplaasia 2/3
Mitoosid üksikud.
Atüüpilised mitoosid puuduvad.
Küpsus rikutud.
p16 - negatiivne.

285838002 Emakakaela mõõdukas intraepiteliaalne neoplaasia (CIN2)
181453009 Emakakael

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 26-aastane

Esmalt oli ASCUS ja HPV neg, seda võis jälgida, kuna olete noor. Kahjuks HPV vaktsineerimata? Või?
Kahjuks puuduvad kuupäevad või on need arusaamatud, aga lisauuringus biopsia/proovitüki materjalis CIN 2 on tõsine muutus. Need ongi erinevad uuringud: tsütoloogia ja histoloogia.
Suure tõenäosusega olete HPV vaktsineerimata, kas on nii? Kui olete vaktsineerimata, siis edasine jälgimine oleks liigne murekoorumus nii teile kui ka raviarstile. Kui ka kliiniline pilt emaka kaelal on patoloogiline: limaskestamarrastus, punetus, põletik "Tugev krooniline põletikuline infiltraat stroomas" !
"Mõõdukas koilotsütoos pinnal" viitab HPV viiruskahjustustele.
Ma ei ole kliinikut/teie emaka kaela näinud, aga hetkel tundub nii:
1) konisatsioon
2) kohene HPV vaktsineerimine konisatsiooni järgselt, et probleem ei korduks
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud
Ka edasises elus planeerige kõik soovitud sünnitused enne 35. Alates 35 võib sulgeda munajuhad vältimaks liigseid östrogeenide annuseid kontratseptsioonis.
Alati võite tulla teisesele nõustamisele.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7