Tsüklihäire? 06.04.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Aasta tagasi oli raseduse katkemine 22.nädalal. peale seda tsükkel taastus. Viimased kolm tsüklit aga on aga veidi nihkes. Mul on enamasti 33-35 päevane tsükkel, kuid kahel korral on veninud nüüd 37 ja 38. Päevale. Sellel korral on aga alates 21sest tsüklipäevast olnud pruun määrimine, sekka ka punast. Täna on 27 tsükli päev. Olen alates veebruarist muutnud toitumist ja selle aja jooksul ca 7 kg alla võtnud(tugev ülekaal). Kas see võib olla menstruatsioon, lihtsalt minimaalse verega? Või peaksin siiski kiiremas korras arstile minema? Viimane kontroll oli novembris.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, teil mestruaaltsüklihäire ja tuleb otsida põhjust. Kindlasti mõjutab tsüklit suur kehakaal, sageli piisab korralikust kaalulangusest ja tsükkel taastub. Ouline on teada ka, kuidas teil rasedus katkes ja kas oli tookord vajadus lisamanipulatsioonideks. Näiteks kui teile tehti emakaööne puhastus(platsenta ei väljunud täielikult jne), siis see võib olla üheks põhjuseks( emaka limaskestapoolne.).Soovitaks teha hormoonuuringud, et olukorda täpsustada.

DRKadastik