Menopaus? 23.11.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Varasemalt pöördusin teie poole küsimusega. Päevi polnud. Nüüd siis on suure verejooksuga päevad iga 10mne päeva tagant. Söön lisahormoone ja alustasin päevade ajal, kuna siin arst soovitas nii, kuna verejooks suur. Ja nii, kui söödud 10 päeva, hakkab verejooks uuesti. Ja alustan pea uuesti. Detsembri keskel saan arstile, kes võib-olla suunab naistearstile. Soome. Tundub, et pean abi saamiseks Eestisse tulema. Väsinud teadmatusest. Ega ma ise midagi suurt teha ei saa? Tarvitan macat. Kui verejooks algab, siis hormoonid mõjuvad alles mitme päeva pärast. Ja verd tuleb palju ja väga tumedat. Mures oma tervise pärast aga Soomes abi saamine väga raske.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. vajalik teid vaadata Uhs ja täpsustada verejooksu põhjus. Pöörduge Naistenõuandlasse valvekabinetti või erakliinikusse.DRkadastik