Mycoplasma hominis DNA Positiivne 30.03.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Nimelt kàisin naistearsti vastuvôtul -tavapàrases kontrollis. Kôik proovid olid korras va. Mycoplasma hominis DNA Mis oli positiivne. Kas ma peaksin selle pärast muretsema ? Ravi saama? Vôi mis see üldse endast kujutab?
Kas see sama proov mis mul positiivne oli vôib ka pôhjustada urineerides teravat valu alakôhus?(mitte koguaeg- pigem aegajalt).
Vôi millsed vôiksid olla selle positiivse nàidu sümptomid?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere. Mycoplasma hominis on normaalse mikrofloora osa ja ravi ei vaja. See on paljude analüüside paneelis sees ja sellepärast on see määratud. Praeguste juhendite alusel see eraldi ravi ei vaja ja mdagi ohtlikku ei ole.