STD kiirtest 12.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tegin STD kiirtesti TV, CA ja BV testimiseks 10 päeva pärast võimalikku nakatumist. Testjoontele otseselt triipe ei ilmunud, väga-väga heledalt võiks midagi aimata (lisasin ka pildi). Kontrollisin testi täpselt 15 minuti möödudes, nagu juhendis oli. Mida sellisest testitulemusest arvata?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 26-aastane

Akadeemilises meditsiinis kehtib põhimõte, et negatiivne test ei pruugi tähendada mitte midagi, positiivset tuleb käsitleda kui tõelist positiivset. Soovitan pöörduda ikka naistearstile või suguhaiguste arstile ja teha korralikud PCR analüüsid õigetest lokalisatsioonidest: emaka kaela kanal, ureetra kanal, pärasoolest, kurgust jm vastavalt seksuaalpraktikatele. Eriti, kui kaebused püsivad, kaebuseks on ka hirm ja mure.
Kuna sugulisel teel levivad infektsioonid põhjustavad põletikke ja viljatust, siis on arukas teha parimad uuringud. Alati võite tulla vastuvõtule.
SynLab teostab tasuta neli analüüsi verest, soovitan kõigile:
https://synlab.ee/arstile/tasuta-testimine-ja-noustamine/
Lisaks HIV testile on tasuta ka B- ja C-hepatiidi analüüsid ning Treponema pallidum vastased antikehad (sõeluuring) (S-T pallidum Ab)
Tasulise teenusena saab vajadusel end testida mitmete teiste sugulisel teel levivate nakkuste osas. Suguhaiguste teste saavad patsiendid teha ka tasu eest SYNLABi patsiendiportaali kaudu.
Analüüside tulemused saab kätte samast proovivõtupunktist.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7