Tsüklihäire? 13.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mure selline- eelmine mense algas 01.09 ja oli vähese verega. Naistearstil käidud ca 3 päeva peale mense lõppu ja kõik ok. Nüüd eile 12.09 hakkas uuesti määrima esialgu pruunikat ja hiljem täitsa punast niiet kohati tampoon vajalik. Rasedustest tehtud esimese mensa ajal ja kohe peale esimest mensat ka- negatiivsed. Kas lihtsalt tsüklihäire sellisel juhul või peaksin uuesti naisterarsti poole pöörduma?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Muretsemiseks pole põhjust. Suure tõenäosusega on tegemist ovulatsiooni perioodi veritsusega, mis kestab mõned päevad. Ovulatsiooni perioodil võib aeg-ajalt esineda veritsust ja selle hulk on tavaliselt minimaalne. Juhul, kui veritsus suureneb ja nädala jooksul ei lõpe, siis pöördu arsti poole.