Mensuratsjooni kohta 13.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere tahtsin küsida miks mul mensuratsijooni ei ole viimati oli 28 juuli rase ma ei ole olen päris mures mis viga võib olla

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Olete 47 aastane ehk perimenopausis-üleminekueas. Munasarjade aktiivsus hakkab langema ja tekivad hormonaalsed tasakaaluhäired. Sellega seoses muutub tsükkel ebaregulaarseks. See periood võib kesta mitu aastat. Menopaus tähendab teie elu viimast menstruatsiooni ja kui teil aasta jooksul pole enam menstruatsioone olnud, siis on teil alanud postmenopaus ehk klimakteerium. See on normaalne ja kohest kontrolli ega sekkumist ei vaja. Kui teil pikemate tsükli vahedega seoses muutuvad menstruatsioonid väga vererohkeks, siis on põhjust pöörduda ravi suhtes kontrolli. Samuti on soovitav konsulteerida oma naistearsti või perearstiga, kui teil seoses hormonaalsete muutustega tekivad häirivad kuumahood, unehäired, meeleolu kõikumised jm., mis on seotud östrogeeni taseme langusega ja saabuva menopausiga.