Raseduse ajal MCV,MCH ja plt näit alla normi 04.12.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 10nädalat rase ja minu vereproovi vastusest tuli välja et mul on MCV 81.9fL ,MCH 27.6pg ja Plt 148 E9/L, uriini proovist leiti Ketokehasid 0.5mmol/L ja Bilirubiin 17 umol/L kas see on normaalne? Oma arsti aeg on mul alles neljapäeval.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Rasedus mõjutab teie keha tervikuna k.a. vereloome ja hüübimissüsteem. Teie näidud ei ole midagi ohtlikku ja analüüse korratakase ajas. Rasedate vereanalüüside normi piirid on pisut teistsugused kui mitterasedal. Praegu te mingit ravi eraldi ei vaja.
Ketokehad urinis näitavad, et keha on kuiv ja kindlasti on soovitav tarbida rohkem vedelikku. Vähene bilirubiin uriinis ei ole samuti midagi ohtlikku. Kui bilirubiini tase pigem ajas tõuseb, siis on soovitav kontrollida eraldi maksa talitlust.