Rase? 31.01.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul olid päevad 7-11 jaanuar. Ovulatsioon oli 17-23 jaanuar. Olin mehega kaitsmata vahekorras 27 ja 28 jaanuar ning mõlemad korrad lasi mees sisse. Nüüd peaksid päevad hakkama 5ndal veebruaril. Kas mul tasuks osta testi? On võimalik peale ovulatsiooni rasestuda?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Väga suure tõenäsosusega te ei ole rasestunud. Praegu ei ole testi vaja teha. Kui teil menstruatsioon ei alga 5.-12.02. jooksul, siis on soovitav rasedustest teha.
Kui teil lähiajal raseduse plaani ei ole ja iga kord vahekorras kondoomi ei kasuta, siis on soovitav pöörduda ämmaemanda või naistearsti poole konsultatsioonile tõhusamate rasedusvastaste vahendite suhtes. Tsükli, ovulatsiooni aja jälgimine, katkestatud vahekord ei ole pikas perspektiivis tõhus rasedusvastane meetod.