Põiepõletik 29.03.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Ma asja sünnitasin, ning verelibled uriinis kas see viitab põletikule või mitte?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Peale sünnitust võib kuni kuu olla uriinis vereliblesid. Kui nitritid on negatiivsed ja leukotsüüte on 25 või negatiivne, siis väga suure tõenäosusega on kõik korras. Kui teil on urineerimine väga sage ja valulik, siis on pigem soovitav teha uriini mikrobioloogiline külv ja otsustada selle alusel ravi vajadus. Kui teil selles suhtes kaebusi ei ole, siis lisauuringuid teha ei ole vaja.