Võimalik rasedus peale sos pilli 02.06.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mul on tekkinud küsimus. Tsükli 19/20 ndal päeval oli vahekord, kus purunes kondoom. Järgmine päev võtsin levodonna sos pilli ca 14 h hiljem. Menstruatsioon oleks pidanud algama paari päeva pärast aga seda ei juhtunud. Nüüd on üle läinud 7 päeva ja pole alanud menses. Imetan ka 16 kuu vanust last, peale sos pilli ei andnud 8 tundi talle rinda ,kartes, et äkki saab liialt palju hormooni rinnaga. Kas on võimalik, et menstruatsioon hilineb rohkem kui 7 päeva, või on kahtlustuse all rasedus ? Olen ka ülekaaluline, kaaludes 95 kg. Kas oleks mõistlik rasedustest kui ka järgneva nädala jooksul pole hakanud menses ? Hetkel uut rasedust ei soovi.

Lugupidamisega,

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Rasedustest on ikka soovitav igaks juhuks teha. Suurema tõenäosusega on teil tsüklihäire, kuna SOS pill soodustab tsüklihäired ning lisaks veel imetate. Kui rasedustest on negatiivne, siis oodake rahulikult oma menstruatsiooni. Teine võimalus on teha Synlabis veretest HCG-le, mis annab 100% kindlusega teile vastuse küsimusele, kas tegemist on raseduse või tsüklihäirega. Kuna te uut rasedust kohe ei soovi, siis on soovitav kasutada tõhusamat vahendit kui kondoom: imetamise foonil sobivad minipillid või spiraalid.