KHK ja menses 04.06.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Võtan Novynette rasestumisvastaseid pille juba 2 aastat, mingeid sümptomeid ei ole täheldanud. Mure selles, et kaks nädalat tagasi pidi algama menses, kuid kogemata jätkasin pillide võtmist ning meenus vahenädal alles siis kui esines pisut määrimist. Mõtlesin, et võtan selle nädala pille edasi ning ei tee vahenädalat. (Olen kuulnud, et mõned naised on nii teinud enne puhkust vms, et menses vahele jätta). Määris siiski umbes 5-6 päeva nagu tavaliselt menses kestab ning nüüd kahe nädala möödudes hakkasid korralikud päevad, mis on vererohkemad kui tavaliselt ning veri tundub heledam/vedelam. Kas asi võib olla selles, et jätkasin pillide võtmist, kuigi pidi olema vahenädal või on nt tegemist patoloogiaga?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Võtke tablette edasi vaatamata veritsusele ja edasiselt järgige skeemi. Tsükkel peaks taastuma 1-2 kuuga. Rasedusvastane toime on jätkuvalt olemas. Kui teil vaatamata skeemi järgimisele korduvad vaheveritsused järgmisel paaril kuul, siis on soovitav minna kontroli ja vahetada pille.