Suured punakad punnid / kõvad mügarikud 13.06.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul tekkis ühele poole intiimpiirkonnast selline suurtest punakatest muhkudest koosnev alguses sügelev ja pärast vastu minnes valulik (kui rahustavat kreemi määrisin) nahaärritus. Urineerimine kergelt valus, vaginaalpiirkond oleks nagu pundunud. Eboomulikku voolust ei ole. Kestab juba 6.päeva ja punnid on suuremateks mügarikeks läinud, aga pole ei villid ega ka valgeid otsasid. Mügarikud on kõvad ja valusad vastu minnes. Kas võib olla, et ebamugavalt pandud pesukaitse liimiosa ärritas nii hullult värskelt raseeritud intiimpiirkonda? Või on tegemist mõne suguhaigusega? Tänud ette!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Tegemist on raseerimise järgselt tekkinud karvanääpsude põletikuga. Kasutage pesemiseks kloorheksidiiniga intiimpesugeeli või-vahtu. Määrida sobib Bepanthen Plus kreemiga. Kui teil kaebused ei leevendu või tekib kubeme lümfisõlmede suurenemine, palavik, siis on vajalik pöörduda oma perearsti poole, kes määrab teile suukaudse põletikuravi.