Valud alakõhus-ja seljas 21.06.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Viimased kaks kuud igapäevased alakõhuvalud pigem vasakul, samuti vasakus küljes. Samuti igapäevased valud ristluude juures. Täiskõhutunne, survetunne põiele ( uriiniproov korras). Soolestik on uuritud. Naistearstil käin 2 korda aastas, kus tehakse ka vaginaalne ultraheliuuring. Lisan viimased andmed, uuring oli jaanuaris 2024: Endomeetrium läbimõõduga 11mm, I-II faas Par. ov. mahuga 4,1ml, norm struktuuri ja kuju Vas. ov. mahuga 5,1ml, selles kollaskeha 12mm C.D. veidi vaba vedelikku.
Kas võib olla tegu tsüstiga või millegi hullemaga? Sümptomid viitaks justkui kõige hullemale...Tänud ette!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere ,Uhs tegemist kollaskeha tsüstiga, mis kaob peale mensest. Seega gün. leid korras. Peaks uurima selga, sageli seljaprobleemid võivad anda ka alakõhuvalusid. Kui midagi ei leita, siis mõelda diagnostilisele laparoskoopiale. Võiks ikkagi pöörduda ka uroloogile kui survetunne põies,.uriinianalüüsist on vähe. drKadastik